Antreler her zaman misafir ve karşılama için özel olarak tasarlanır. Antredeki bir sarkıt aydınlatma ürünü mekânınızı sınırlayıp daraltırken, tavana uygulanan bir tavan armatürü daha fazla yaygın ışık verecek ve mekânın bütünlüğünü daha fazla koruyacaktır. Hol genel aydınlatmasında armatür öneriyoruz. Antrede olduğu gibi sarkıt ürünler bu dar alanları küçültmekte ve tavan armatürü veya gömme spotlar koridorun uzun ve bütünlük hissini korumaktadır. Sarkıtlar holleri daha daraltır; bunun aksine armatürlerse daha geniş gösterir. Bunun yanı sıra hol için kesinlikle modern aplikler öneriyoruz. Aplik anlık ihtiyaçlara cevap verecek ideal bir üründür, hem gerekli aydınlatmayı sağlar hem de ekonomik çözümler üretir. Bu tip mekânlarda acil durum aydınlatmaları ve gece kullanımları için sensörlü ürünlerde kullanılabilmektedir.

Banyo Tuvalet Avizesi Aydınlatması

Islak hacimlerde mutlaka IP koruması yüksek ürünler (IP koruma sınıfı minimum 44 olan ürünler) kullanılmalı ve elektrik arızası ve tehlikesi minimuma indirilmelidir. Bu konuda led ürünler ıslak hacimlerdeki uyumları açısından son derece verimlidir. Banyo aynası üzerine veya yanlarına aplikler kullanılabilirken tavanda veya dolaplı bir ayna üzerindeki spotlarla da aydınlatma desteklenebilir. Duş üzerinde IP koruması yüksek bir ışık rahat bir banyo ortamı sunar.

Çocuk Odası Aydınlatması

Kesinlikle gözü yormayan aydınlatma kaynakları kullanılmalıdır. Çocuklar için hem gece lambası olarak kullanılabilen aplik veya hafif abajurlar, sensörlü küçük portatif ürünler hem de çocuğun gözlerinin kamaşmasına engel olan indirekt ışık yayan sarkıt ve armatürler kullanılabilir. Çocukların herhangi bir zarar görmemesi için kesinlikle lambader ve ağır masa lambaları gibi devrilebilecek ürünleri tavsiye etmiyoruz.

Balkon – Bahçe Aydınlatması

Dış mekânın etkilerinden korunmak için IP koruma sınıflı aplik veya armatür dışında bahçeye bakan kısımlara çim aydınlatmaları veya parapet üzeri aydınlatmalar kullanılabilir.

Sıcak mevsimin uzun sürdüğü bir şehirde yaşıyorsanız balkon veya bahçelerin çok uzun süre kullanılan mekanlar olduğunu aklınızdan çıkarmayın.